Przejdź do treści

Czym są wakacje kredytowe?

14 lipca 2022 roku Prezydent RP Andrzej Duda przyjął i podpisał ustawę o wprowadzeniu możliwości wzięcia wakacji kredytowych. Ustawa o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych oraz udzieleniu pomocy kredytobiorcom dokładnie określa warunki wzięcia wakacji kredytowych oraz to komu przysługuje prawo do skorzystania z nich. Dla wielu Polaków może to być bardzo duża pomoc w obecnych trudnych czasach kryzysu gospodarczego. Jeśli posiadasz kredyt, warto żebyś zgłębił wiedzę na ten temat. W artykule postaramy się nakreślić podstawowe informacje na temat wakacji kredytowych.

Co daje wzięcie wakacji kredytowych?

Wakacje kredytowe to nic innego jak zawieszenie spłaty kredytu hipotecznego. Zawieszenie to możesz wykorzystać nawet przez 8 miesięcy spłacania swojego kredytu hipotecznego.

Zawieszenie kredytu może odbywać się w ściśle określonych ramach czasowych i według następującej rozpiski:

  • W okresie od 01.08.2022 r. do 30.09.2022 r. maksymalnie dwie raty.
  • W okresie od 01.10.2022 r. do 31.12.2022 r. maksymalnie dwie raty.
  • Przez cały 2023 r. maksymalnie jedna rata na każdy kwartał.

 

W okresie wakacji kredytowych nie będziesz musiał spłacać części kredytu zarówno kapitałowej jak i odsetkowej. Pamiętaj jednak, że poniesiesz koszty wszelkich ubezpieczeń związanych z kredytem, takich jak ubezpieczenie od niskiego wkładu własnego czy też ubezpieczenie pomostowe. Biorąc wakacje kredytowe nie sprawisz, że te 8 rat po prostu wyparuje. Miej na uwadze więc, że Twój okres spłaty zobowiązania po prostu wydłuży się o te kilka miesięcy. Jeśli zdecydujesz się na wzięcie wakacji kredytowych, musisz wiedzieć, że informacja ta nie zostanie przekazana przez bank do BIK i zaraportowana jako opóźnienie spłaty. Zostanie odnotowane natomiast wydłużenie okresu kredytowania.

Kto może skorzystać z wakacji kredytowych?

Wakacje kredytowe przysługują każdemu, kto posiada kredyt hipoteczny przeznaczony na zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych, powzięty w walucie polskiej. Kredyty
w innych walutach nie będą brane pod uwagę. Ważne jest, aby umowa kredytowa była zawarta przed 01.07. 2022 r. Kolejnym warunkiem jest zakończenie okresu kredytowania po 31.12. 2022 r czyli nie wcześniej niż 6 miesięcy później. Jeśli posiadasz więcej niż jeden kredyt hipoteczny, pamiętaj że wakacje kredytowe możesz powziąć tylko na jeden z nich.

POLECAMY RÓWNIEŻ : Jakie są sposoby na przedłużenie terminu spłaty pożyczki?
 

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

Więcej Pożyczek - Zapisz Się !

Wysyłamy tylko najnowsze promocje i oferty darmowych pożyczek.
Nie trać czasu na szukanie, zapisz się i otrzymuj najlepsze oferty już dziś.

Dlaczego My ?

0

UDZIELONYCH POŻYCZEK

0

OFERT POŻYCZKOWYCH

0 %

ZADOWOLONYCH KLIENTÓW

moneyfox pożyczki

Prezentujemy produkty najlepszych i najbardziej znanych pożyczkodawców w sieci . Bardzo szeroka oferta. Serdecznie Zapraszamy !

5/5 - (2 Głosów)

1 komentarz do “Czym są wakacje kredytowe?”

  1. Pingback: Mity na temat chwilówek | Najlepsze Chwilówki i Pożyczki Online 🥇

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *