Przejdź do treści

Jak złożyć wniosek o wakacje kredytowe?

14 lipca 2022 roku Prezydent RP Andrzej Duda przyjął i podpisał ustawę o wprowadzeniu możliwości wzięcia wakacji kredytowych. Ustawa o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych oraz udzieleniu pomocy kredytobiorcom dokładnie określa warunki wzięcia wakacji kredytowych oraz to komu przysługuje prawo do skorzystania z nich. Dla wielu Polaków może to być bardzo duża pomoc w obecnych trudnych czasach kryzysu gospodarczego. Jeśli posiadasz kredyt, warto żebyś zgłębił wiedzę na ten temat. W artykule postaramy się nakreślić podstawowe informacje na temat wakacji kredytowych.

Czym są wakacje kredytowe?

Wakacje kredytowe to nowa forma pomocy udzielona przez polski rząd kredytobiorcom, mająca na celu ulżyć gospodarstwom domowym w trudnych czasach wysokiej inflacji. Jest to tymczasowe zawieszenie spłaty kredytu hipotecznego, zarówno jego części kapitałowej jak
i odsetkowej. Należy jednak pamiętać, że spłacając kilka kredytów, wakacje kredytowe będą przysługiwać tylko do jednego z nich, który sami wybierzemy. Okres kredytowania zostanie nam wydłużony o te kilka miesięcy przysługiwania wakacji kredytowych. Rządowa forma pomocy w walce inflacją wejdzie w życie 29 lipca tego roku. Natomiast wniosek możesz złożyć już dzisiaj.

Jak złożyć wniosek o wakacje kredytowe?

Wniosek o wakacje kredytowe można złożyć zarówno w formie papierowej jak i elektronicznej. W tym celu należy przygotować swoje dane osobowe (imię i nazwisko) oraz dane Twojego kredytodawcy czyli banku, który udzielił Ci kredytu. Ponadto we wniosku wskazujesz na okres lub okresy zawieszenia spłaty kredytu. Musisz złożyć również oświadczenie, że kredyt dotyczy nieruchomości będącej przedmiotem zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych. Wniosek możesz złożyć elektronicznie poprzez wiadomość e-mail lub aplikację bankową. Jeżeli wybierzesz opcję tradycyjną, czyli pisemną, wniosek możesz dostarczyć osobiście, pocztą lub przez kuriera. Zawieszenie spłaty kredytu będzie obowiązywać z chwilą doręczenia kredytodawcy Twojego wniosku, na okres, który określiłeś na piśmie. Bank ma 21 dni, aby dostarczyć Ci potwierdzenie obowiązywania wakacji kredytowych oraz ewentualne koszty związane z ubezpieczeniem kredytu.

POLECAMY RÓWNIEŻ : Mity na temat chwilówek.

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

Więcej Pożyczek - Zapisz Się !

Wysyłamy tylko najnowsze promocje i oferty darmowych pożyczek.
Nie trać czasu na szukanie, zapisz się i otrzymuj najlepsze oferty już dziś.

Dlaczego My ?

0

UDZIELONYCH POŻYCZEK

0

OFERT POŻYCZKOWYCH

0 %

ZADOWOLONYCH KLIENTÓW

moneyfox pożyczki

Prezentujemy produkty najlepszych i najbardziej znanych pożyczkodawców w sieci . Bardzo szeroka oferta. Serdecznie Zapraszamy !

4.7/5 - (4 Głosów)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *