Przejdź do treści

Jak zachować bezpieczeństwo podczas wypłaty gotówki z bankomatu?

Podczas korzystania z bankowości, warto zwrócić uwagę na maksymalne bezpieczeństwo wszystkich operacji. Szczególną ostrożność należy zachować podczas fizycznej wypłaty gotówki z bankomatu, tak aby uniknąć wszelkich nieprzyjemności mogących się nam przytrafić. W artykule podpowiemy jak korzystać z wypłat z bankomatu w bezpieczny sposób.

Jak prawidłowo wypłacić gotówkę z bankomatu?

Obsługa bankomatu jest bardzo prosta i intuicyjna. Wszystkie komunikaty i kolejne kroki są
z reguły jasno określone na panelu bankomatu. Aby wypłacić pieniądze musisz opanować pięć bardzo łatwych kroków.

 • Włóż kartę do czytnika bankomatu.
 • Podaj za pomocą klawiatury swój PIN do karty.
 • Wybierz odpowiednią operację. W tym przypadku wybieramy opcję „WYPŁATA”.
 • Zdecyduj o kwocie jaką chciałbyś wypłacić. W tym celu podaj ją w panelu.
 • Zabierz swoją kartę, gotówkę z bankomatu oraz potwierdzenie wypłaty.

Na jakie kwestie bezpieczeństwa zwrócić uwagę?

Aby zminimalizować ryzyko związane z wypłatą gotówki z bankomatu, warto przyjrzeć się kilku istotnych kwestiom i wdrożyć środki ostrożności.

 • Wybieraj bankomaty ze sprawdzoną lokalizacją.
  Najlepiej sprawdzą się bankomaty znajdujące się w placówkach banku. Mała rzecz, a pozwala uniknąć rabunków. Zadbaj o to w szczególności, gdy masz zamiar wypłacić więcej pieniędzy. Zawsze możesz poprosić kogoś znajomego, aby wybrał się z Tobą po wypłatę gotówki. Nigdy nie licz pieniędzy na ulicy, żeby nie kusić potencjalnych złodziei. Dobrze jeśli bankomat znajduje się w strefie objętej monitoringiem. Złodzieje mają swoje triki. Mogą instalować mini kamery, nakładki rejestrujące na klawiatury oraz czytniki kart. Monitoring ogranicza takie podejrzane elementy.
 • Chroń swój numer PIN.
  Jeśli tylko możesz, zmieniaj raz na jakiś czas swój numer PIN. Wprowadzając go do panelu bankomatu zasłaniaj go dłonią i upewnij się, że nikt nie patrzy. Używaj kombinacji przypadkowych cyfr. Unikaj kombinacji typu „0000” lub „1111”, a także łatwej do zapamiętania, ale również odszyfrowania sekwencji przedstawiającej twoją datę urodzenia.
 • Działaj szybko jeśli zgubisz kartę.
  Zaginioną kartę niezwłocznie zastrzeż. Możesz to zrobić przez całą dobę. Jeżeli zauważysz jej brak i nie znajdujesz jej w miejscu potencjalnego jej znajdowania się, szybko zadzwoń na infolinię banku lub podejdź do najbliższego oddziału. W ten sposób unikniesz szkód spowodowanych trafieniem jej w niewłaściwe miejsce.
 • Zabieraj potwierdzenie transakcji.
  Bankomat może ulec awarii. Taka sytuacja zdarza się sporadycznie i bardzo rzadko. Jeśli jednak do niej dojdzie, zabezpiecz się. Potwierdzenie transakcji jest podstawą do reklamacji i odzyskania gotówki w przypadku pobrania jej z konta a nie wypłacenia bądź wypłacenia tylko jej części.

 

POLECAMY RÓWNIEŻ : Czym jest NRB ?

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

Więcej Pożyczek - Zapisz Się !

Wysyłamy tylko najnowsze promocje i oferty darmowych pożyczek.
Nie trać czasu na szukanie, zapisz się i otrzymuj najlepsze oferty już dziś.

Dlaczego My ?

0

UDZIELONYCH POŻYCZEK

0

OFERT POŻYCZKOWYCH

0 %

ZADOWOLONYCH KLIENTÓW

moneyfox pożyczki

Prezentujemy produkty najlepszych i najbardziej znanych pożyczkodawców w sieci . Bardzo szeroka oferta. Serdecznie Zapraszamy !

4.7/5 - (3 Głosów)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *